Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2024 елның 15 марты, җомга

2024 елның 14 мартында видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

«Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы мәсьәләләре» 23.07.2007 ел, № 325 Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарының 4.1.107, 4.1.108, 4.1.109 пунктларына ярашлы рәвештә милли максатларга һәм төбәк проектларының максатчан күрсәткечләренә ирешү куркынычлары, проект эшчәнлеген координацияләү өлкәсендәге төп проблемалар һәм бурычлар турында.

Татарстан Республикасы бүленгән ситуация үзәгенең мәгълүмати-аналитик платформасын формалаштыру һәм тутыру эшен оештыру буенча кураторларны билгеләү өлешендә киңәшмәнең 21.02.2024 № РН-12-45 беркетмәсенең 2 пунктын үтәү буенча Юл картасы проектын эшләп бетерү турында.

Татарстан Республикасында «Имин шәһәр» аппарат-программа комплексын төзү турында. «Имин шәһәр» аппарат-программа комплексы күрсәткечләрен мониторинглау системасын эшләү, аларны җаваплы республика башкарма хакимият органнарына беркетү, күрсәткечләрне исәпләү методикасы.

«Татарстан Республикасында фәнни-технологик үсеш күрсәткечләренә ирешүгә мониторинг һәм контроль системасын формалаштыру концепциясе турында» Татарстан Республикасы норматив хокукый актын (алга таба - Концепция) Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетына раслау һәм килештерү хакында.

Концепцияне тормышка ашыруны контрольдә тоту чараларын оештыру, шул исәптән эшче төркем киңәшмәләрендә җаваплы башкаручыларны тыңлау һәм эшче төркем әгъзаларына алып барылган эш нәтиҗәләре турында мәгълүмат бирү турында.

Утырыш эшендә директор Кудрявцева А. Н., директор урынбасары Гайзатуллина Ч.Н., директор урынбасары Гарипов А. Ш., макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Баһаутдинова Е.В., макроикътисади анализ бүлегенең баш белгече Айметова С. И. һәм икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең баш белгече Зиннурова Э. Ф. катнаштылар.