Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

2024 елның 25 апрелендә «ТР ИСТҮ» ДБУ директоры А. Н. Кудрявцева рәислегендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

«Россия Федерациясе субъектларының югары вазыйфаи затлары (дәүләт хакимиятенең югары башкарма органнары җитәкчеләре) эшчәнлегенең һәм Россия Федерациясе субъектларының башкарма хакимият органнары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген бәяләү турында» Россия Федерациясе Президентының 2021 елның 4 февралендәге 68 номерлы Указы белән билгеләнгән максатчан күрсәткечләргә республика башкарма хакимияте органнарының ирешүе турында.

Башкарма хакимиятнең республика органнары тарафыннан Россия Федерациясе субъектларының фәнни-технологик үсеше милли рейтингының максатчан күрсәткечләренә ирешү турында.

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы тарафыннан билгеләнгән «Балалар һәм яшьләрдә сәләтләрне һәм талантларны ачыклау, аларга ярдәм итү һәм үстерү системасының нәтиҗәлелеге» максатчан күрсәткеченә ирешмәү куркынычлары турында.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетына Татарстан Республикасы бүленгән ситуация үзәгенең мәгълүмати-аналитик платформасын формалаштыру һәм тутыру буенча җаваплы республика башкарма хакимият органнарын (кураторларын) беркетү буенча Татарстан Республикасы норматив хокукый актын раслау турында.

Иннополис Университетының Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәгенең эшләвен тәэмин итү буенча тәкъдимнәре турында.

Татарстан Республикасында пространство мәгълүматларыннан файдаланучы катнашучыларның оештыру-технологик хезмәттәшлеге һәм интеграциясе мәсьәләләрен эшләү турында.

Утырыш эшендә директор урынбасары А. Б. Гревцов, макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Е. В. Баһаутдинова, макроикътисади анализ бүлегенең баш белгече С. И. Айметова һәм икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең баш белгече Э. Ф. Зиннурова катнаштылар.