Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2024 елның 11 апреле, пәнҗешәмбе

2024 елның 11 апрелендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетына Татарстан Республикасы бүленгән ситуация үзәгенең мәгълүмати-аналитик платформасын формалаштыру һәм тутыру буенча җаваплы республика башкарма хакимият органнарын (кураторларын) беркетү буенча Татарстан Республикасы норматив хокукый актын раслау турында.

Иннополис Университетының Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәгенең эшләвен тәэмин итү буенча тәкъдимнәре турында.

Утырыш эшендә директор Кудрявцева А. Н., директор урынбасары Гайзатуллина Ч.Н., директор урынбасары Гарипов А. Ш., директор урынбасары Гревцов А. Б., макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Багаутдинова Е.В., икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Пугачева Е. А., макроикътисади анализ бүлегенең баш белгече катнашты Айметова С.И., икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең баш белгече Зиннурова Э. Ф. катнаштылар.