2020 елның 16 сентябре, чәршәмбе

16 сентябрь 2020 ел. Татарстан Республикасы транспорт һәм юл хуҗалыгы Министрлыгында Татарстан Республикасында юл йөрү билетларын һәм балалар өчен юл йөрү билетларын бирүнең яңа тәртибен раслау һәм Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «Татарстан Республикасында транспортта йөрү өчен бердәм айлык социаль билет һәм балаларга транспортта йөрү өчен бердәм айлык социаль билет бирү тәртибен раслау турында» 2005 ел, 7 апрель, 161 нче һәм «ташламалы транспорт кушымтасы булган электрон карталар бирү тәртибен раслау турында» 2012 ел, 2 июль, 574 нче карарлары үз көчен югалткан дип тану һәм Татарстан Республикасында транспорт кушымтасы булган электрон карта»

Киңәшмәдә катнашучылар Татарстан Республикасында юл йөрү билетын һәм балалар өчен йөрү билетын бирү тәртибен раслау һәм Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының аерым карарларының үз көчләрен югалтуын тану турындагы карар проектын тыңладылар һәм фикер алыштылар.

Киңәшмә эшендә ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән тариф сәясәте бүлеге башлыгы Куренков К. П. катнашты.