Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре катнашында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча эш төркеме утырышы

2023 елның 9 марты, пәнҗешәмбе

2023 елның 9 мартында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча республика чаралар планын гамәлгә ашыру буенча эшче төркемнең чираттагы утырышы узды.

Утырышта министрлыклар, ведомстволар, федераль хакимият органнарының территориаль органнары, Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре вәкилләре катнашты.

Эшче төркем утырышы кысаларында түбәндәге мәсьәләләр каралды:

2022 елда Татарстан Республикасы кече һәм урта эшкуарлык субъектларына кредит бирү йомгаклары һәм 2023 елга бурычлар турында.

Татарстан Республикасында «хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проектын гамәлгә ашыруның барышы турында.

Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнары һәм муниципаль берәмлекләр тарафыннан милли проектларны медиа яктырту барышы турында.

Утырыш эшендә региональ сәясәт бүлеге башлыгы Л. И. Мулукова һәм икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Э. Ф. Зиннурова катнаштылар.