Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре катнашында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча эш төркеме утырышы

2023 елның 2 феврале, пәнҗешәмбе

2023 елның 2 февралендә Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы икътисад министры Шаһиәхмәтов М. Р. җитәкчелегендә Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча республика чаралар планын гамәлгә ашыру буенча эшче төркемнең чираттагы утырышы узды.

Утырышта министрлыклар, ведомстволар, федераль хакимият органнарының, муниципаль берәмлекләрнең территориаль органнары вәкилләре, Дәүләт Думасының Икътисадый сәясәт комитеты рәисе Топилин М. А. катнашты.

Эшче төркем утырышы кысаларында Кече һәм урта эшкуарлык субъектларын финанслауны үстерү буенча Россия Банкының Юл картасы каралды.

Шулай ук Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләрендә сайлаучыларның наказларын гамәлгә ашыру мәсьәләләре каралды.

ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән утырыш эшендә директор урынбасары Гарипов А. Ш., региональ сәясәт бүлеге башлыгы Мулукова Л.И. һәм икътисадый планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Зиннурова Э.Ф. катнашты.