2021 елда Татарстан Республикасы спорт министрлыгы эше йомгаклары һәм 2022 елга бурычлары турында» Татарстан Республикасы спорт министрлыгы коллегиясенең киңәйтелгән утырышы

2022 елның 21 гыйнвары, җомга

2022 елның 21 гыйнварында Казан шәһәрендә Татарстан Республикасы спорт министрлыгы коллегиясенең 2021 елда Министрлык эшчәнлеге нәтиҗәләренә һәм 2022 елга куелган бурычларга багышланган йомгаклау киңәйтелгән утырышы узды.

Киңәйтелгән коллегиядә Татарстан Республикасы спорт министры В.А. Леонов доклады тыңланды, ул министрлыкның 2021 елдагы эш нәтиҗәләре, 2022 елга төп приоритетлар һәм бурычлар турында хәбәр итте.

Коллегиядә Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф.Х. Мөхәммәтшин, Россия Федерациясе Спорт министры О.В. Матыцин катнашты һәм чыгыш ясады.

ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге»ннән коллегия эшендә директор урынбасары А. Б. Гревцов катнашты