Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре катнашында яңа коронавирус йогышы таралуга, нефтькә һәм доллар курсына бәяләрнең волатильлеге белән бәйле ситуациянең начараюы шартларында Татарстан Республикасы икътисадын тотрыклы үстерүне тәэмин итү чаралары планын гамәлгә ашыру буенча эш төркеме утырышы

2021 елның 23 сентябре, пәнҗешәмбе

2021 елның 23 сентябрендә видеоконференцэлемтә режимында яңа коронавирус йогышы таралуга, нефтькә бәяләрнең волатильлеге һәм доллар курсының Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 20.03.2020 ел, № 620-р күрсәтмәсе белән расланган бәйле хәлнең начараюы шартларында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча чаралар планын гамәлгә ашыру буенча эшче төркем утырышы узды.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы белән килешү төзүгә документлар тапшыру мәсьәләсе буенча идарәче компанияләр һәм сәнәгать парклары резидентлары белән эш барышы турында Азнакай, Әлмәт һәм Яшел Үзән муниципаль районнары вәкилләре сөйләде.

«Татарстан Республикасы Президентының 2021 елның 25 сентябрендә узган шимбә киңәшмәсендә Татарстан Республикасы Саба муниципаль районы башлыгы чыгышында күтәрелергә тиешле проблемалы мәсьәләләр һәм аларны хәл итү буенча тәкъдимнәр» темасы кысаларында утырышта катнашучылар Саба муниципаль районы вәкиле чыгышын тыңладылар.

Татарстан Республикасы Саба муниципаль районының икътисад үсешен тәэмин итү буенча чараларны гамәлгә ашыру мәсьәләсе буенча Татарстан Республикасы дәүләт хакимиятенең башкарма органнары вәкилләре чыгыш ясады.

Шулай ук төп ставка буенча Россия Банкы Директорлар советының карары турында хәбәр тыңланды.

Утырышта ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән директор урынбасары Гарипов А. Ш. һәм икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Рубцова С. А. катнаштылар.