Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре катнашында яңа коронавирус йогышы таралуга, нефтькә һәм доллар курсына бәяләрнең волатильлеге белән бәйле ситуациянең начараюы шартларында Татарстан Республикасы икътисадын тотрыклы үстерүне тәэмин итү чаралары планын гамәлгә ашыру буенча эш төркеме утырышы

2021 елның 22 гыйнвары, җомга

2021 елның 21 гыйнварында видеоконференцэлемтә режимында яңа коронавирус йогышы таралуга, нефтькә бәяләрнең волатильлеге һәм доллар курсының Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 20.03.2020 ел, № 620-р күрсәтмәсе белән расланган бәйле рәвештә хәлнең начараюы шартларында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү чаралары планын гамәлгә ашыру буенча эшче төркемнең чираттагы утырышы узды.

Утырышта Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы вәкилләре Татарстан Республикасы икътисадын үстерүне тәэмин итү чараларын гамәлгә ашыру турында чыгыш ясадылар.

Утырышта ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Рубцова С. А. һәм төбәк сәясәте бүлегенең әйдәп баручы белгече Кәлимуллина М.Ш. катнаштылар.