Татарстан Республикасы финанс, казначылык һәм салым органнарының 2019 елның 1 яртыеллыгында Татарстан Республикасы берләштерелгән бюджетын үтәү йомгаклары һәм 2019 елга бурычлары буенча республика киңәшмәсе

2019 елның 17 июле, чәршәмбе

2019 елның 17 июлендә Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында 2019 елның 1 яртыеллыгында Татарстан Республикасы берләштерелгән бюджетын үтәү йомгаклары һәм 2019 елга бурычлар буенча финанс, казначылык һәм салым органнарының республика киңәшмәсе узды.

2019 елның беренче яртыеллыгында республика салым органнарының эш йомгаклары һәм агымдагы елга бурычлары турында Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе җитәкчесе Марат Сафиуллин сөйләде.

2019 елның 1 яртыеллыгында ТР тупланма бюджеты үтәлеше нәтиҗәләре һәм агымдагы елга бурычлар турындагы доклад белән ТР Финанс министры Радик Гайзатуллин чыгыш ясады.

Чарада ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр Үзәге»нең директоры Кудрявцева А. Н. катнашты.