2019 елның I яртыеллыгында эш йомгаклары буенча Татарстан Республикасы дәүләт телләре турында Татарстан Республикасы Законнарын гамәлгә ашыру мәсьәләләре буенча киңәшмә

2019 елның 16 июле, сишәмбе

2019 елның 16 июлендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында 2019 елның I яртыеллыгында эш нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы дәүләт телләре турындагы Татарстан Республикасы законнарын үтәү мәсьәләләре буенча киңәшмә узды, анда кайбер министрлык җитәкчеләре һәм муниципаль берәмлек башлыклары Татарстан Республикасының дәүләт телләре турындагы законнарны үтәүне тәэмин итү буенча муниципаль берәмлекләрнең административ-техник инспекцияләренең эш тәҗрибәсе һәм Татарстан Республикасының муниципаль берәмлекләрендә Татарстан Республикасының дәүләт телләре турындагы законнарын гамәлгә ашыру күрсәткечләрен мониторинглау нәтиҗәләре турында фикер алыштылар.

Киңәшмә эшендә ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр Үзәге»нең социология бүлеге башлыгы Казанцева Л. Ф. катнашты.